Powrót do Działania biblioteki szkolnej wspierające proces edukacji

Lekcje biblioteczne

W roku szkolnym 2016/2017 dzięki uprzejmości Dyrekcji GBP w Janowie pani Sylwia Dziurkowska z  Filii bibliotecznej w Żurawiu przeprowadziła lekcje biblioteczne w klasach I-III.

Dzieciaki wędrowały po Stumilowym Lesie, poznając kolejne przygody mieszkańców tej krainy. Odwiedziły również świat krasnali z ich obyczajami, ale przede wszystkim z ulubionymi zakamarkami, w których najczęściej można ich znaleźć. Uczniowie  wybrali się także w poetycką podróż po Złotym Potoku z jego  architektonicznymi i przyrodniczymi zabytkami. Jedną z bohaterek spotkań była Trampkowa Księżniczka – lektura historii o niej pokazała, że każdy jest w czymś dobry, wystarczy zaakceptować siebie takiego, jakim się jest. Z kolei przygody Myszki Mimi uzmysłowiły wszystkim, że ludzie boją się wielu rzeczy i jest to normalne. Czasami jednak strach ma wielkie oczy i należy o tym pamiętać.

TEMATY LEKCJI BIBLIOTECZNYCH Klasa I Koci bohaterowie w bajkach i w baśniach. Poznajemy świat krasnali – z wizytą u Hałabały. Nikt mnie nie lubi. Klasa II i III Literackie podróże po Złotym Potoku. Z wizytą w Stumilowym Lesie. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Strach ma wielkie oczy. Serdecznie podziękowania dla Pani Dyrektor GBP Justyny Siemion i Pani Sylwii Dziurkowskiej za możliwość spotkania się z dzieciakami.
Skip to content