Nasza choinka na Jasnej Górze

 

Choinki na Jasnej Górze już przystrojone

21 grudnia odbyła się XV edycja konkursu “Choinka Wieczernikowa                               w  solidarności z Ukrainą”.  Co roku na Jasnej Górze choinkę naszej szkoły ozdabia Pani Aneta Sitak. Pani Aneta  wspólnie z uczniami przygotowuje ozdoby choinkowe. Każdego roku ozdoby są inne i nawiązują do głównego przesłania.

Z wielką radością już po raz 10 przystroiliśmy choinkę w Jasnogórskim Wieczerniku z numerem 36.  Tegoroczne przesłanie - Solidarni z Ukrainą sprawiło, że konkurs miał wymiar międzynarodowy. Wśród uczestników były dzieci                    i młodzież z Ukrainy.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie ozdób nawiązujących do przesłania pokoju, solidarności i miłości, kartek świątecznych dla rodzin z paulińskich parafii na Ukrainie oraz  jednej dodatkowej „specjalnej ozdoby” niosącej przesłanie nadziei i pokoju. Znalazła ona swoje miejsce na choince,  która stoi na dziedzińcu przed wejściem do Bazyliki.  

Która najpiękniejsza?

Spośród 40 przystrojonych choinek zostanie wybrana ta najpiękniejsza. Konkursowe jury tworzyć będą jasnogórscy pielgrzymi oraz internauci, którzy będą oddawać swoje głosy na świąteczne drzewko.

Głosowanie w Wieczerniku w dniach od 25 grudnia 2022 r. do 2 stycznia 2023 r.

Odbędzie się także głosowanie online za pośrednictwem strony Radia Jasna Góra (www.radiojasnagora.pl) w dniach od 25 grudnia 2022 r. do 12 stycznia 2023 r.
Skip to content